Co na modyfikacje lamp policja i diagności?

Modyfikacja lamp na bixenon do Fiat Punto Abarth
15 grudnia 2017
Różnica pomiędzy D2S a D2R oraz H7 a H7R.
16 grudnia 2017

Co na modyfikacje lamp policja i diagności?

Każda przeróbka samochodu (przyciemnienie szyb, ospojlerowanie itp.) potrafi wzbudzić niemałe kontrowersje, które bardzo często wynikają ze zwykłej niewiedzy czy niedoinformowania. Z podobną polemiką spotkać się można poruszając temat oświetlenia xenonowego.

Zestawy dostępne w sklepie internetowym xenonowe.pl posiadają wszystkie wymagane homologacje – TUV, DOT oraz CE. Dotyczą one jedynie samego produktu i jednocześnie należy podkreślić, że zgodnie z przepisami, każdy nowo zamontowany układ powinno poddać się ponownej homologacji na aucie. W praktyce jest to kosztowna formalność, która nie ma wpływu na bezpieczeństwo czy jakość użytkowania zakupionego zestawu i w związku z tym nie jest świadczona przez żadną z uprawnionych instytucji.

Praktyka pokazuje, że rzadko zdażający się gorliwi diagności lub policyjni kontrolerzy sprawdają czy oświetlenie xenonowe występuje w połączeniu ze spryskiwaczami i samopoziomowaniem. Na tę ewentualność znajdą Państwo zabezpieczeńe w naszej ofercie:

  • spryskiwacze reflektorów samochodowych
  • samopoziomowanie lamp samochodowych

Z doświadczenia wynika, że ani samopoziomowanie ani zamontowanie spryskiwaczy nie wystarczą, aby uniknąć rażenia światłem pozostałych użytkowników drogi. Tymczasem dobra optyka reflektora, szyba bez zarysowań oraz wysokiej jakości palnik xenonowy o precyzyjnej ogniskowej, to klucze do poprawnego funkcjonowania tego typu oświetlenia. Wymogi dotyczące układu samopoziomowania oraz spryskiwaczy ściśle dotyczą tylko fabryk przy produkcji samochodów.

Nie podlega dyskusji, że wysoki jakościowo zestaw xenonowy połączony z dobrym stanem reflektorów będzie korzystnie wpływać na bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników na drodze. Dlatego korzystanie z tych rozwiązań, pomimo pewnej nieścisłości prawnej, bardzo często spotyka się z przychylnością policji oraz diagnostów wykonujących badania techniczne pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *